איך תהפכו את החברה שלכם למקום נחשק לעבוד בו?

מגפת הקורונה שפקדה את עולמנו בשנים האחרונות, ללא ספק השפיעה משמעותית גם על שוק העבודה וגרמה לאנשים רבים לעשות הסבות מקצועיות, בעיקר לתחומי ההייטק, שידועים בתנאים הטובים והמפנקים שלהם. עניין זה גרם ללא מעט מעסיקים להיקלע למצוקת עובדים, ולהתקשות לגייס לשורותיהם אנשי מקצוע איכותיים. החדשות הטובות הן שגם אם החברה שלכם היא לא חברת הייטק, שמגלגלת סכומי עתק מדיי חודש, ישנן בכל זאת לא מעט דרכים יצירתיות, שיסייעו לכם להפוך את החברה שלכם לאטרקטיבית במיוחד ולמשוך אליה עובדים איכותיים. לפניכם כמה דוגמאות טובות שיסייעו לכם במשימה.

מודל עבודה היברידי

בעולם העבודה החדש שכולנו צריכים להתרגל אליו, גמישות היא ללא ספק מילת המפתח. אחרי שנה או אפילו שנתיים שאנשים רבים ישבו בבית בשל אבטלה או בשל הסגרים, עובדים רבים מתקשים "לחזור אחורה" לחמישה ימי עבודה מלאים בשבוע מהמשרד. מודל העבודה ההיברידי, שמתבסס על עבודה משולבת מהמשרד ומהבית, הפך לנחשק מאוד ולפרמטר משמעותי של עובדים רבים בבחירת מקום העבודה שלהם, שכן הוא מאפשר להם להימנע מהפקקים, לקום בשעה מאוחרת יותר ולבלות זמן רב יותר עם בני משפחתם. מסיבה זו, מומלץ מאוד לאפשר לעובדים לעבוד מהבית לפחות יום או יומיים בשבוע. 

"האפי האוור"

"האפי האוור" אחת לשבוע, גורמת לעובדים לחוש שמקום העבודה שלהם משקיע בהם, ומספקת להם הפוגה מבורכת מיום העבודה. את ה"האפי האוור" תוכלו לעצב כראות עיניכם, ולכלול בה נשנושים, בירות, בר של שייקים בריאותיים, הקרנה של סרט מעניין, ארוחה שכוללת את כל עובדי המשרד ועוד. 

קבוצת יוגה משרדית

יוגה הפכה לאחת הפעילויות הגופניות הפופולריות ביותר בעולם בשנים האחרונות, ולא בכדי. היוגה לא רק תורמת לבריאות הפיזית שלנו, משפרת את יכולות הריכוז ומסייעת בטיפול במיחושים שונים בגוף, אלא גם משקיטה את הנפש והראש, ומסייעת לנו להפוך לשלווים יותר ולנער מעלינו את העומס והלחץ של העבודה. לכן, קבוצת יוגה משרדית אחת לשבוע (או יותר מכך, אם מתאפשר), היא פתרון נהדר לעובדים. בדומה ל"האפי האוור", גם קבוצת היוגה המשרדית תספק לעובדים הפוגה נהדרת מיום העבודה, ותאפשר להם לחזור לעבודתם כשהם חשים רגועים ונמרצים יותר.

הדרכות והרצאות

בדומה ל"האפי האוור", לקבוצת היוגה המשרדית ולמגוון של פעילויות נוספות, הדרכות והרצאות גם הן מהוות דרך נפלאה לספק לעובדים הפוגה הכרחית מיום העבודה. בנוסף, להדרכות והרצאות יתרונות משמעותיים נוספים, הן לעובדים והן לחברה. ראשית, הן גורמות לעובדים לחוש שמקום העבודה משקיע בהם, עניין אשר גורם להם להתמלא במוטיבציה ולפתח נאמנות כלפיו. שנית, הן מסייעות להפוך את העובדים למקצועיים יותר בתחום שלהם, עניין אשר משפיע באופן ישיר על הביצועים שלהם ועל איכות העבודה. למעשה, בסקר מקיף שנערך בשנת 2018, נמצא כי חברות שסיפקו לעובדים שלהן הכשרות, הדרכות והרצאות מקצועיות, התאפיינו בצמיחה גבוהה יותר משמעותית מחברות שלא עשו זאת. במחקר אחר, נמצא כי חברות שעובדיהם החזיקו בכישורים גבוהים יותר כתוצאה מהדרכות והרצאות, נהנו מתשואות גבוהות יותר במניות וברווח השנתי שלהן.

לסיכום

כיום קיימות לא מעט דרכים שיסייעו למתג את החברה שלכם כחברה איכותית, שכיף ונעים לעבוד בה, כאשר אחת מהדרכים האלה היא העברת הדרכות והרצאות לעובדים. מכלל אקסקלוסיב מבית "מכלל", היא גוף מקצועי שמספק הדרכות והרצאות שמותאמות לחברות נדל"ן, לחברות בתחומי הבנייה והשיפוצים ,לחברות בתחומים חופפים ובכלל, אשר מעוניינות להרחיב את הידע של העובדים שלהן ולהפוך אותם למקצועיים יותר. כלל ההרצאות וההדרכות מועברות לעובדים באופן מקצועי, קולח ומעניין במיוחד, ומעניקות להם ידע פרקטי שיסייע להם מאוד בעבודתם היומיומית. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *