חמישה טיפים לבחירת הרצאה מנצחת לצוות העובדים שלכם

הרצאה לצוות עובדים

זה כבר מזמן לא סוד שהרצאות תורמות רבות לא רק לעובדים, אלא גם לארגון שבו הם עובדים. הרצאות איכותיות מעשירות את העובדים והופכות אותם לאנשי מקצוע טובים יותר, יוצרות הפוגה הכרחית בימי עבודה עמוסים וגורמות לעובדים לחוש שהארגון מתעניין בהם – עניין אשר גורם להם לחוש נאמנות גדולה יותר כלפיו. על מנת שתוכלו ליהנות מכל היתרונות שהרצאות יכולות לספק לארגון שלכם, חשוב לבחור בהרצאות מושקעות וטובות במיוחד, שמועברות באופן מקצועי ומרתק. מחפשים הרצאה לארגון שלכם? ארגנו עבורכם חמישה טיפים שיסייעו לכם לבחור הרצאה מנצחת.

1: בחרו את נושא ההרצאה בקפידה

לנושא ההרצאה, ובייחוד כאשר היא מועברת במסגרת העבודה, יש חשיבות בלתי מעורערת הן לעובדים והן לארגון עצמו. במחקרים שונים נמצא כי עובדים שחשו שהארגון שהם עובדים בו משקיע בהתפתחות המקצועית שלהם, נטו יותר להיות נאמנים אליו ולהמשיך לעבוד בו שנים רבות. לכן, אם אתם מחפשים הרצאה לארגון שלכם, רצוי לבחור בנושא מקצועי שמתקשר לתחומי העבודה בארגון, על מנת לספק לעובדים ידע נוסף שיסייע להם להשתפר בעבודתם ולחוש כי הארגון משקיע בהכשרה שלהם.

2: שימו לב למרצה

כאמור, אחד הדברים החשובים ביותר בעת בחירת הרצאה, הוא ללא ספק הנושא שלה. עם זאת, חשוב לדעת כי גם לאדם שמעביר את ההרצאה, כלומר המרצה, יש השפעה גדולה במיוחד על איכות ההרצאה ועל שביעות הרצון של העובדים ממנה. מרצים טובים, נלהבים ומלאי מרץ, שבקיאים היטב בחומר שהם מעבירים, לרוב יצליחו לסחוף את הקהל גם כאשר נושא ההרצאה נחשב למשמים על פי רוב. לעומת זאת, מרצים "עייפים", שמדקלמים את ההרצאה מבלי להוסיף לה עניין או אפילו אינטונציה מיוחדת, עלולים בהחלט להפוך גם את הנושאים המרתקים ביותר למשעממים במיוחד.

3: קראו המלצות וביקורות

לפני רכישת הרצאה, רצוי מאוד לקרוא המלצות וביקורות על האדם או העסק שמספק עבורכם את השירות. קריאה של ביקורות תאפשר לכם לקבל אינפורמציה איכותית ואמינה הן על ההרצאות עצמן והן על רמת המקצועיות של המרצה עצמו, ובכלל זה ההתנהלות שלו – כמו למשל האם הוא מגיע בזמן, האם הוא זוכר להביא איתו את כל הציוד הנדרש לצורך העברת ההרצאה וכדומה.

4: קחו בחשבון את מספר המשתתפים בהרצאה

דרך טובה להפוך את ההרצאה להרצאה טובה ומנצחת באמת, היא להתאים אותה בצורה נכונה למספר האנשים שצפויים להשתתף בה. חשוב לדעת כי ישנן הרצאות אינטראקטיביות יותר, שדורשות השתתפות מצד הקהל ובנויות כפעילות חוייתית. לעומת זאת, ישנן הרצאות שבנויות כך שהקהל פסיבי יותר. לרוב, הרצאות אינטראקטיביות יתאימו למספר נמוך יחסית של משתתפים, כמו למשל קבוצות או צוותים קטנים. לעומת זאת, אם נרצה להעביר הרצאה לארגון שמונה עשרות או מאות אנשים, ייתכן שהבחירה הנכונה יותר תהיה הרצאה בה הקהל פסיבי יותר.

5: חשבו היטב על מטרת ההרצאה

בעוד שיש הרצאות שמטרתן לספק לעובדים ידע מקצועי, ישנן גם כאלה שמטרתן לספק לעובדים הפוגה קלה מיום העבודה ולגבש ביניהם. בשני המקרים הללו, הארגון מרוויח יתרונות משמעותיים מההרצאה. הרצאות מקצועיות יעשירו את העובדים ויסייעו להם להשתפר בעבודתם, והרצאות שמטרתן לספק לעובדים הפוגה מיום העבודה ולתרום לגיבוש שלהם, לרוב יאפשרו להם להתקרב וליהנות יותר מסביבת העבודה שלהם – עניין אשר בטווח הארוך, ישפר את הביצועים שלהם באופן משמעותי. על מנת ליהנות מהיתרונות של כל אחת מסוגי ההרצאות האלה, חשוב להגדיר מראש את מטרת ההרצאה כדי שניתן יהיה להפוך אותה לכמה שיותר ממוקדת ואפקטיבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *