חמישה יתרונות הטמונים בהעברת הכשרות מקצועיות לצוות שלכם

בשנים האחרונות, יותר ויותר ארגונים בוחרים לשלב הכשרות מקצועיות לעובדים שלהם במסגרת העבודה באופן שגרתי, ולא בכדי. להכשרות מקצועיות מגוון של יתרונות, שמסייעים הן בפיתוח העובדים עצמם והן בהפיכת הארגון כולו ליעיל ואיכותי יותר. לפניכם חמשת היתרונות הבולטים ביותר בהעברת הכשרות מקצועיות לעובדים.

חיזוק הקשר של העובדים למקום העבודה

זה לא סוד שעובדים שמרגישים שמקום העבודה משקיע בהם, לרוב גם ירצו להשקיע בו בחזרה ויפתחו תחושת נאמנות כלפיו. כאשר הארגון מקפיד להעביר לעובדים שלו הכשרות מקצועיות על בסיס קבוע, הוא גורם להם לחוש שההתפתחות האישית שלהם חשובה לו, עניין אשר מסייע בשימור עובדים טובים ומונע מהם להמשיך הלאה, למקום העבודה הבא. למעשה, במחקרים שבוצעו בעולם, נראה כי כ-70% מהעובדים יהיו מוכנים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלהם, על מנת לעבוד בארגון שידוע במדיניות של ביצוע הכשרות מקצועיות על בסיס קבוע. נתון נוסף שעולה מהמחקרים הללו הוא שבארגונים שמבצעים הכשרות מקצועיות באופן תדיר, שיעור שימור העובדים עולה בלא פחות מ-30%-50%. 

שיפור איכות העבודה

מטבע הדברים, הכשרות מקצועיות הופכות את העובדים למקצועיים ויעילים יותר, עניין אשר משפיע באופן ישיר על איכות העבודה שלהם. בדרך כלל, עובדים מקצועיים יותר יחזיקו בידע ובכלים שיאפשרו להם להתמודד עם מגוון של סיטואציות או בעיות שעולות בתהליך העבודה, להימנע מטעויות או לכל הפחות לצמצם אותן משמעותית, ולעשות עבודה טובה יותר באופן כללי. השיפור החל באיכות העבודה, משפיע באופן בלתי נמנע גם על רווחי הארגון. במחקר שנערך בארה"ב במשך שלוש שנים, נמצא כי חברות שהשקיעו בהכשרות מקצועיות לעובדים שלהם במשך שנה שלמה, נהנו מרווחים גבוהים יותר בכ-24% ומהכנסה גבוהה בכ-218% אחוזים לכל עובד, לעומת חברות שלא עשו זאת.

קידום העובדים לתפקידים חדשים

הכשרות מקצועיות לעובדים מסייעות בין היתר בקידום עובדים קיימים בארגון, במקום לגייס אליו עובדים חדשים. לעניין זה חשיבות גדולה ויתרון משמעותי, שכן גיוס עובדים הוא תהליך שעולה לארגונים לא מעט כסף וזמן. קידום של עובדים קיימים בארגון לתחומי עיסוק אחרים או לתפקידים מתקדמים יותר, מועיל גם לארגון וגם לעובד, שכן הוא מחמיא לעובד וגורם לו לחוש ש"רואים" אותו, ובד בבד מיטיב עם הארגון מבחינה כלכלית ולוגיסטית.

מיתוג הארגון כאיכותי ומתקדם

ארגונים שמספקים לעובדים הכשרות מקצועיות על בסיס קבוע, נתפסים כארגונים איכותיים ומתקדמים יותר. למעשה, במחקרים שבוצעו בארה"ב, לא פחות מ-59% מהעובדים הצהירו שהכשרות מקצועיות הן פרמטר חשוב ביותר בעת בחירת מקום העבודה שלהם, וכי הם יעדיפו לעבוד בארגונים שאכפת להם מההתפתחות האישית שלהם. עניין זה לא רק מאפשר לארגון ליהנות מהיצע רחב יותר של מועמדים, אלא גם מושך אליו מועמדים איכותיים יותר. 

שבירת שגרה

כל עבודה, גם המעניינת ביותר, עלולה להפוך למונוטונית ומשעממת, ובייחוד כאשר מבצעים אותה לאורך תקופה ארוכה. על מנת לשמור על העובדים שלכם רעננים ומלאי מוטיבציה, חשוב לספק להם פעילויות שוברות שגרה, והכשרות מקצועיות הן דרך נפלאה לעשות זאת, כיוון שיש להן ערך מוסף פרט לשבירת השגרה – הן כאמור מעשירות את העובדים, גורמות להם לחוש שמקום העבודה משקיע בהם והופכות אותם למרוצים יותר באופן כללי.

לסיכום

כפי שניתן לראות, להכשרות מקצועיות מגוון של יתרונות משמעותיים, הן לעובדים והן לארגון עצמו. אם גם אתם מעוניינים לשלב בארגון שלכם הרצאות והכשרות מקצועיות, חשוב מאוד להיעזר בחברה מקצועית בתחום, כמו למשל מכלל אקסקלוסיב מבית "מכלל" הכשרה מקצועית . ההרצאות של מכלל אקסקלוסיב מותאמות לחברות בתחומי הבנייה והשיפוצים, לחברות נדל"ן ולחברות בתחומים חופפים, שמעוניינות להרחיב את הידע של העובדים שלהן במגוון רב של תחומי התמחות. כל ההרצאות וההכשרות מועברות לעובדים באופן קולח, מעניין ומקצועי, ומעניקות להם ידע פרקטי שישמש אותם בעבודתם ויהפוך אותם לעובדים מקצועיים ואיכותיים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *