מהו פיתוח ארגוני ואילו צעדים אתם יכולים לקחת בארגון שלכם?

פיתוח ארגוני הוא תהליך שמטרתו לבצע שיפורים והתאמות בעסק, על מנת להשיג את היעדים העסקיים שלו. כשמדברים על פיתוח ארגוני, בדרך כלל מדברים על תהליכים שנוגעים לתרבות הארגונית של העסק, ההתנהלות העסקית שלו, ההון האנושי הקיים בו ועוד, עד לרמת האינטראקציה בין העובדים. את כל התהליכים האלה מבצע העסק לא רק על מנת להשיג את היעדים העסקיים שלו, אלא גם על מנת להתייעל, לשדרג תהליכים שונים ולהשתפר באופן כללי. אז כבעלי עסק, אילו צעדים אתם יכולים לקחת כבר היום על מנת להשיג את כל המטרות האלה? לפניכם כמה הצעות שכדאי לכם להתחיל ליישם.

צמצום ההוצאות

אחת המטרות העיקריות בייעול העסק היא להביא לכך שהרווחיות שלו תגדל – וצמצום ההוצאות הוא עניין חשוב ובלתי נפרד מכך. לכן, אחת הפעולות שנרצה לבצע במסגרת פיתוח ארגוני, היא לצמצם את הוצאות הייצור, התפעול או האספקה של העסק במקומות הנדרשים. דוגמא טובה לכך היא הספקים שהעסק עובד איתם: לא פעם, העסק ימשיך לעבוד עם ספקים שגובים מחירים גבוהים יחסית למחירי השוק מתוך נוחות, ולעיתים אף לא יהיה מודע לכך כלל. עם זאת, ביצוע סקר שוק קצר יאפשר לעסק לקבל תמונה טובה על המחירים ולעבור לספק אחר, טוב לא פחות, שמציע מחיר נמוך יותר – עניין אשר יוביל לחיסכון כספי משמעותי בטווח הארוך. לחילופין, העסק יוכל לקחת את ההצעות שקיבל במסגרת סקר השוק שביצע, לחזור לספק המקורי שלו ולנהל עימו משא ומתן. כך או כך, פעולה כזו תסייע לעסק לצמצם את ההוצאות שלו ולהתייעל בתחום הזה.

אימון למנהלים

אימון למנהלים הוא למעשה אימון עסקי, שמטרתו להנחות את המנהלים בעסק, ולספק להם כלים שיאפשרו להם להתמודד עם מגוון של סיטואציות שונות במסגרת עבודתם. האימון העסקי לא רק מסייע למנהלים עצמם, אלא גם לעובדים שלהם, שכן הוא מתמקד בין היתר בקידום של עובדים. כמו כן, במסגרת האימון ילמדו המנהלים כיצד לקדם פיתוחים ורעיונות שונים, כיצד להסתכל על העסק כולו באופן מערכתי יותר וכיצד לייעל את פעילות ואת רווחי העסק באופן כללי. בנוסף לכל אלה, אימון למנהלים יפתח את יכולת ניהול המשא ומתן שלהם, יפתח בהם את כושר המנהיגות, ויטפח בהם מגוון של תכונות שיאפשרו להם להוביל את הארגון ולשפר אותו בכל אספקט אפשרי. האימון מותאם הן למנהלים בכירים והן למנהלים זוטרים, בכל תחום, ועוסק בעיקר בפיתוח מיומנויות הניהול שלהם והענקת כלים לתפעול מצבים שונים, אך אינו מקנה למנהלים ידע מקצועי בתחום שלהם.

העברת הדרכות והרצאות לעובדים ולמנהלים

בהמשך ישיר לסעיף הקודם – זה ממש לא סוד שההון האנושי שקיים בעסק, משפיע משמעותית על ההצלחה שלו. מסיבה זו, חשוב מאוד לאפשר לעובדים להמשיך להתפתח, ללמוד טכנולוגיות חדשות, להתעדכן בידע הרלוונטי ביותר בתחום שלהם ולהרחיב את האופקים שלהם ככל הניתן. הדרכות והרצאות לעובדים ומנהלים יסייעו לכם להשיג לא רק את כל אלה, אלא גם יגרמו לעובדים לחוש שלמקום העבודה שלהם אכפת מהם ומההתפתחות המקצועית שלהם, עניין אשר יהפוך אותם לרוב לעובדים מרוצים וטובים יותר. בנוסף, לפי האגודה האמריקאית לפיתוח טאלנטים (ADT), עסקים שמעבירים לעובדיהם הרצאות והדרכות נהנים מהכנסה גבוהה ב-218% פר עובד, בהשוואה למתחרים שלהם שלא עושים זאת.

מכלל אקסקלוסיב מבית "מכלל", מבצעת הדרכות ופעילויות העשרה איכותיות ביותר לעובדים ומנהלים. ההרצאות של מכלל אקסקלוסיב מותאמות לחברות בתחומי הבנייה והשיפוצים, חברות נדל"ן וחברות שעוסקות בתחומים חופפים, אשר מעוניינות להרחיב את הידע של העובדים שלהם ולאפשר להם להשתפר בעבודתם. כל הפעילויות, ההרצאות וההדרכות של מכלל אקסקלוסיב מועברות לעובדים על ידי מרצים מומחים, שנחשבים למובילים בתחומם, באופן מעניין, קולח ומקצועי במיוחד, ומספקות לעובדים ידע איכותי ופרקטי במיוחד, שישמש אותם במגוון של תהליכים בעבודתם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *