מה הערך בהכשרה מקצועית לעובדים? 10 עובדות סטטיסטיות חשובות!

הכשרה מקצועית פיתוח עובדים הרצאות מכלל אקסלוסיב (2)

זה כבר מזמן לא סוד שהכשרות מקצועיות והרצאות לעובדים, מסייעות לא רק לעובדים עצמם, אלא גם לארגון. בהכשרות מקצועיות כאלה טמון הפוטנציאל לא רק להיטיב עם הארגון והעובדים בטווח הקצר, אלא גם בטווח הארוך. עבור אלה מכם שעדיין לא השתכנעו, ריכזנו לא פחות מ-10 סטטיסטיקות חשובות שישפכו מעט אור על הערך שקיים בהכשרות מקצועיות והרצאות לעובדים.

1: הכשרה במקום העבודה – לא עניין מובן מאליו

כמעט 59% מהעובדים טוענים שלא היו להם הכשרות מקצועיות במקום העבודה שלהם אי פעם, ושאת רוב הכישורים שלהם רכשו באופן אוטו-דידקטי. רוב העובדים גם טענו כי הם מוכנים ומעוניינים ללמוד מיומנויות חדשות, על מנת שיוכלו להמשיך להישאר רלוונטיים בשוק העבודה.

2: למידה והתפתחות במקום העבודה כערך עליון

רבים מבני דור המילניום מאמינים שהתפתחות ולמידה במקום העבודה הן עניין מהותי ביותר. למעשה, לא פחות מ-59% מהם טוענים שהכשרות מקצועיות והרצאות לעובדים, הן בין האלמנטים החשובים ביותר עבורם כאשר הם מחליטים אם להגיש או לא להגיש מועמדות לתפקיד כלשהו.

3: תחושת סיפוק בעבודה

כידוע, תחושת סיפוק בעבודה היא אלמנט משמעותי, שמסייע לעובדים לחוש אהדה כלפי מקום העבודה שלהם ולהתמיד בו לאורך זמן. 74% מהעובדים שהשתתפו בסקרים שונים, טענו שהם מרגישים שהם לא ממצים את מלוא הפוטנציאל שלהם בעבודה בשל היעדר של הכשרות מקצועיות, הרצאות לעובדים והזדמנויות פיתוח אחרות.

4: התפטרות עקב חוסר בהכשרות מקצועיות

כפי שבטח ניתן להבין מהסטטיסטיקות עד כה, עובדים מעריכים מאוד הזדמנויות למידה ופיתוח, ולכן זה לא פלא ש-70% מהם הצהירו שהם מתכננים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלכם בשל היעדר בהכשרות מקצועיות והרצאות לעובדים.

5: הכשרות מקצועיות תורמות לשימור העובדים

בהמשך ישיר לסעיף הקודם, רוב העובדים הצהירו שאם מקום העבודה שלהם יציע להם הכשרות מקצועיות, הם יבחרו להישאר בו. למעשה, ארגונים שבהם קיימת תרבות למידה חזקה, הרצאות לעובדים והכשרות מקצועיות, העלו את שימור העובדים שלהם בכ-30%-50%.

6: גם מנהלים לא זוכים להכשרות רבות

מנהיגות היא בין הכישורים החשובים והמבוקשים ביותר בתפקידים ניהוליים, שכן היא מסייעת למנהלים ברתימת העובדים, תורמת לכישורי עבודת הצוות שלהם ומאפשרת להם להפוך למנהלים טובים יותר באופן כללי. עם זאת, כ-50% מהמנהלים שהשתתפו בסקרים, ושעובדים בתפקיד ניהולי למעלה מעשר שנים, טענו כי קיבלו רק כתשע שעות הדרכה ממקום העבודה שלהם בסך הכל, וכי נושא המנהיגות לא בהכרח נלמד בהכשרות אלה.

7: הכשרות מקצועיות כסמל לתרבות הארגונית

לא ניתן שלא להבחין בכך שעולם העבודה משתנה, ולא רק בגלל מגפת הקורונה. דור המילניום, שהוא הכוח הצעיר כעת בשוק העבודה, מכתיב התנהלות ארגונית מעט שונה – שבין היתר, נותנת דגש גדול יותר על התרבות הארגונית בחברות. 76% אחוזים מבני דור המילניום, טענו בסקרים שונים כי הכשרות מקצועיות והרצאות לעובדים הן בין הדברים החשובים ביותר שמעידים על התרבות הארגונית של החברה.

8: עובדים מסרבים "לדרוך במקום"

59% מהעובדים הצהירו שהם משקיעים בשיפור המיומנויות שלהם בתחומים שונים באופן עצמאי, בהיעדר הכשרות מקצועיות ממקום העבודה. עם זאת, רובם אינם מרוצים מהמצב הזה ולא רואים בו כמצב אידיאלי.

9: מחלקות משאבי האנוש רואות ערך בהכשרות מקצועיות לעובדים

56% ממנהלי משאבי האנוש שלקחו חלק בסקרים, אמרו כי הם רואים בהכשרות ובהרצאות לעובדים כדבר חיוני ביותר עבור הארגון.

10: הכשרות מקצועיות מובילות לשיפור איכות העבודה

במחקר שנערך בארה"ב ונפרס על פני שלוש שנים, נמצא כי חברות שהשקיעו בהכשרות מקצועיות ובהרצאות לעובדים, נהנו מתוספת של 24% ברווחי החברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *