מה זה L&D, למה הוא הכרחי בעידן של היום ולמה גם החברה שלך חייבת את זה?

L&D למידה ופיתוח הכשרה מקצועית פיתוח עובדים הרצאות מכלל אקסלוסיב

בשונה מבעבר, אז עובדים הסתפקו בקבלת משכורת ממקום העבודה שלהם, כיום זו כבר עובדה ידועה שעובדים מצפים ליותר מהארגון שבו הם עובדים. בין היתר, עובדים רבים מעוניינים לחוש סיפוק במקום העבודה שלהם, להתקדם מבחינה מקצועית ולחוש כי הם עוברים תהליך כלשהו ולא "עומדים במקום". פה בדיוק נכנסת לתמונה מחלקת ה-L&D, שמתחילה לצבור פופולריות ביותר ויותר ארגונים כיום. במה בדיוק מדובר ולמה גם העסק שלכם חייב מחלקה כזו? לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.

מהי מחלקת L&D?

L&D הם למעשה ראשי התיבות של המילים Learning and Development, או בתרגום חופשי לעברית: למידה ופיתוח. לרוב, מחלקה זו נמצאת תחת תחום האחריות של מחלקת משאבי האנוש בארגון. ההבדל העיקרי בין שתי המחלקות הללו, הוא שבעוד שמנהלי משאבי האנוש משמשים כפותרי בעיות בארגון ואמונים על נושאי השכר, ניהול קשרי העובדים וגיוס עובדים חדשים, אנשי מחלקת ה-L&D אמונים על הצמיחה המקצועית של העובדים ועל פיתוח המיומנויות שלהם, במטרה להפוך אותם לעובדים טובים יותר.

מהי מטרתה של המחלקה?

כיוון שמחלקת ה-L&D אמונה על פיתוח המיומנויות של העובדים, מטרתה העיקרית היא לספק הכשרות והרצאות מעניינות לעובדים, שבאמצעותן הם יוכלו לבצע את עבודתם בצורה טובה ויעילה יותר. מטרה נוספת ולא פחות חשובה של מחלקת ה-L&D, היא לפתח בקרב העובדים את כישורי המנהיגות שלהם, שיאפשרו להם לעבור לתפקידים בכירים יותר בארגון בהמשך. באופן זה, הארגון אינו נדרש לגייס עובדים בכירים ממקורות חיצוניים, אלא יכול לקדם עובדים ראויים מתוך הארגון עצמו, שאותם הוא כבר מכיר היטב. על מנת להשיג את המטרות הללו, מחלקת ה-L&D מתמקדת ביצירת והעברת הכשרות והרצאות מעניינות לעובדים בנושאי מנהיגות וניהול, וכמו כן גם בהקניית מיומנויות לעובדים לא רק בתחום העיסוק המרכזי שלהם, אלא גם בתחומים משיקים או אף שונים.

למה מחלקת ה-L&D היא מחלקה כל כך חשובה בארגון?

מחלקת ה-L&D היא מחלקה חשובה לכל ארגון, בשל מספר סיבות עיקריות:

  • גיוס ושימור עובדים – ארגון שבו קיימת מחלקת L&D איכותית ומפותחת, הוא ארגון שנתפס לרוב על ידי העובדים כארגון מתקדם ומוביל, שמשקיע בעובדים שלו ודואג לרווחתם. עניין זה מושך עובדים רבים יותר לארגון ומגדיל את שימור העובדים בכ-30% לפחות.
  • שבירת שגרה ועניין – כאמור, מחלקת ה-L&D אמונה בין היתר על העברת הכשרות והרצאות מעניינות לעובדים, אשר משמשות כ"שובר שגרה" ומכניסות עניין ווהוואי ליום העבודה.
  • שיפור באיכות העבודה – עובדים שנהנים מהרצאות והכשרות באופן קבוע, הם לרוב גם עובדים טובים יותר, שכן יש ברשותם כלים רבים יותר שמאפשרים להם לבצע עבודה טובה.
  • הגדלת רווחי הארגון – מטבע הדברים, כאשר העובדים בארגון מרוצים ומוכשרים יותר בעבודתם, גם הארגון עצמו נהנה מכך. למעשה, בסקרים שונים נמצא כי ארגונים שבהם קיימת מחלקת L&D מפותחת, נהנו מרווחים גבוהים יותר בכ-24%, לעומת ארגונים שבהם לא קיימת מחלקה כזו.

האם הארגון שלכם זקוק למחלקת L&D?

למרבה הצער, ישנם לא מעט ארגונים שסוברים כי מחלקת ה-L&D היא מחלקה מיותרת בשל מגוון של סיבות שונות, כמו למשל כמות עובדים קטנה, תחום עיסוק ספציפי מאוד או גיוס של אנשי מקצוע מוכשרים בתחומם מלכתחילה. עם זאת, כפי שניתן לראות, מחלקת ה-L&D יכולה לתרום רבות לארגון, לסייע לו לצמוח ולמשוך אליו עובדים איכותיים, שיישארו בארגון לאורך זמן. עניין זה מונע תחלופת עובדים גבוהה, שעלולה לעלות לא מעט כסף לארגון – לעיתים קרובות אף יותר מעלות תחזוק מחלקת ה-L&D. אם גם אתם מעוניינים למצב את הארגון שלכם כאיכותי ומתקדם, לשפר אותו בכל תחום אפשרי, לגרום לו להפוך לנחשק יותר בעיני העובדים ולהגדיל את הרווחים שלכם, מחלקת ה-L&D היא הדרך היעילה ביותר לעשות זאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *