שוברים את השגרה – למה שבירת השגרה חשובה לגיבוש העובדים

למה שבירת השגרה חשובה לעובדים בארגון שלכם וכיצד תעשו זאת?

כל עבודה, מעניינת ומהנה ככל שתהיה, עלולה להוביל לשחיקה בסופו של דבר – ובייחוד כאשר מבצעים אותה על בסיס יומיומי. על פי מחקרים שנערכו בעשור האחרון, נראה שאנשים מתקשים יותר ויותר להישאר במקום עבודה אחד לאורך שנים רבות, ונראה כי הסיבה העיקרית לכך היא השחיקה. גם כאשר העובדים כבר בוחרים להמשיך להישאר במקום העבודה, לרוב נראה ירידה באפקטיביות שלהם בשל איבוד עניין או בשל המונוטוניות שהם נדרשים אליה. מסיבות אלה ועוד, שבירת השגרה חשובה ביותר לכל עובד, בכל ארגון שהוא. 

מה הבעיה בשגרה קבועה?

בדרך כלל, שגרה היא דבר טוב ומבורך. השגרה מאפשרת לנו לדעת כיצד ייראה היום שלנו, לתכנן את המשך השבוע ואף את המשך החיים שלנו, ובגדול – מספקת לנו שקט נפשי. עם זאת, לעיתים השגרה יכולה להיות קשה ומעיקה, ובייחוד בסביבת העבודה העמוסה של ימינו. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מראים כי שבירת השגרה מאפשרת לעובדים לשוב לעבודה כשהם רעננים, יצירתיים ופרודוקטיביים יותר, וכי הפסקה של הפעילות השגרתית בעבודה מפעם לפעם, מאפשרת לעובדים להפסיק לתפוס אותה כמייגעת או טרחנית. לכן, חשוב מאוד לספק לעובדים שגרה קבועה בעסק מצד אחד, אך מנגד, גם לאפשר להם "לשבור" אותה מפעם לפעם. 

שוברים שגרה: כך תעשו זאת

ישנם מספר פעולות פשוטות שתוכלו לעשות על מנת לשבור את השגרה במקום העבודה:

  • יצירת "מסורת" שבועית – מסורת שבועית מחזקת בקרב העובדים את תחושת השייכות שלהם למקום העבודה ומספקת להם שבירת שגרה קטנה על בסיס קבוע. המסורת הזו יכולה להיות happy hour בימי חמישי עם אלכוהול, סרט באמצע ימי ראשון עם פופקורן, או כל דבר אחר שמותאם לאופי של העסק, וחשוב מכך – לאופי של העובדים ולהעדפות שלהם.
  • סדנאות גיבוש – סדנאות גיבוש לא רק מסייעות בהעלאת המורל של העובדים, אלא גם מגבשות ביניהם – עניין אשר תורם בסופו של דבר לתהליכי העבודה בעסק. באמצעות סדנאות גיבוש, העובדים יוכלו להתקרב אחד אל השני, להשתחרר מרגשות שליליים שכרוכים בשגרת העבודה שלהם ואף להפוך לחברים טובים.
  • ביצוע ישיבות מחוץ לעסק – אחת למספר שבועות, ניתן לבצע את אחת מהישיבות הקבועות של הצוות בבית קפה, על חוף הים או בכל מקום אחר שהעובדים ייהנו בו. ביצוע הישיבה במקום פחות סטנדרטי, לרוב יגרום לעובדים להפוך ליותר ערניים ויצירתיים, ויאפשר להם ליהנות במיוחד מהפגישה – עניין אשר יהפוך אותם לפרודוקטיביים יותר במהלכה ולאחריה.
  • הרצאות והדרכות – בסקר שנערך בארצות הברית, בו השתתפו למעלה מ-400 עובדים, 70% אחוז מהם הצהירו כי בחרו להישאר בעבודתם בשל ההרצאות וההדרכות שהחברה מספקת להם. יותר מכך: במחקר ארוך טווח שנערך באוניברסיטת מידלסקס שבלונדון, בו השתתפו 4300 עובדים, 74% מהם הצהירו שהם לא חשים שהם מממשים את הפוטנציאל שלהם במקום עבודתם בשל החוסר בהרצאות ובהדרכות. היתרון המשמעותי ביותר בהרצאות והדרכות הוא שהן לא רק מאפשרות לעובדים לשבור את השגרה, אלא גם מפתחות אותם ומאפשרות להם להפוך לאנשי מקצוע טובים יותר. מדובר במצב בו גם העסק וגם העובדים מרוויחים, ולכן, רצוי מאוד לשלב פעילויות כאלה באופן קבוע במקום העבודה.

לסיכום

כפי שניתן לראות, לשבירת השגרה של העובדים במקום העבודה יש חשיבות גדולה במיוחד. כיום קיימות לא מעט דרכים שבאמצעותן ניתן לשבור את השגרה של העובדים בעסק, כשאחת הבולטות שבהן היא הרצאות והדרכות, אשר לא רק מסייעות בשבירת השגרה, אלא מעניקות לעובדים ערך ממשי. 

מכלל אקסקלוסיב, הזרוע להדרכות פרונטליות בבתי עסק מבית "מכלל", מספקת לעסקים בתחומי הבנייה, השיפוצים, הנדל"ן ותחומים חופפים מגוון של הדרכות והרצאות איכותיות, אשר מועברות לעובדים באופן מרתק, קולח ומקצועי, על ידי מרצים מובילים ומומחים בתחומם. ההדרכות וההרצאות מעניקות לעובדים ידע פרקטי, שלא רק יסייע להם בעבודתם, אלא גם יפתח את הכישורים האישיים שלהם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *